skype [skajp], rozmawiać przez skype’a

Magda

Skończyła filologię polską już jakiś czas temu, a mimo to wciąż doganiają ją dylematy i zagwozdki językowe. Blog ten prowadzi po to, aby poprawić chociaż drobny odsetek błędów...

A może przeczytaj też...

23 komentarzy

  1. Damian pisze:

    Nie widzę analogii między telefonem i Skype’em. Telefon to urządzenie, Skype to oprogramowanie. Dlatego ja, używając Skype’a, rozmawiam „przez komputer”, ale „na Skypie” – tak samo jak „na czacie” lub „na facebooku”. Tak samo mogę rozmawiać przez internet, ale nie „przez forum”, tylko „na forum”.

    Oprogramowanie jest zbyt niematerialne (w przeciwieństwie do komputera, komórki czy kabli i komputerów tworzących internet) by przeszło mi przez gardło, że jakaś komunikacja odbywa się PRZEZ Skype, gadu czy forum.

  2. Pinio pisze:

    Słyszę to bardzo często. Wielu używa zwrotu „wejdź na skype”, „jestem na skype”. Myślę, że to jako analogia „rozmawiania na skypie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Przeczytaj poprzedni wpis:
Podsumowanie roku 2008
Zamknij