Kategorie
o tym i owym

Badanie dotyczące stosowania znaków interpunkcyjnych przez internautów

Tomek z Unleashed English przeprowadza badanie dotyczące stosowania znaków interpunkcyjnych (w polskich tekstach) i diakrytycznych przez internautów.

Ankieta znajduje się TUTAJ. Proszę Was o wzięcie w niej udziału. Myślę, że wiele osób chętnie pozna wyniki.

Z góry dziękuję 🙂

Autor: Magda

Skończyła filologię polską już jakiś czas temu, a mimo to wciąż doganiają ją dylematy i zagwozdki językowe. Blog ten prowadzi po to, aby poprawić chociaż drobny odsetek błędów...

5 odpowiedzi na “Badanie dotyczące stosowania znaków interpunkcyjnych przez internautów”

Ankietę wypełniłem, całkiem fajna i dobrze zrobiona, bo da miarodajne wyniki 🙂 Co do mnie, to owszem zdarza mi się niedbalstwo interpunkcyjne, choć ostatnio staram się nad tym panować:) najbardziej rażą mnie jednak błędy ortograficzne. Czasem spotykam wartościowe rzeczy w necie, ale gdy widzę, że jest duże nagromadzenie takich błędów, to się zastanawiam, czy ktoś nie robi sobie ze mnie żartów.
pozdrawiam:)

Wypełniłam 🙂
Mnie pośpiech nie upoważnia wcale do rezygnacji z przecinków czy ortografii, bo konieczność PAMIĘTANIA o tym, że mam NIE PAMIĘTAĆ o przecinkach, jest bardziej czasochłonna niż posłuszeństwo odruchom 😉 Wiem, że jestem dziwna.

Świetna strona! Jest nadzieja, że poloniści XXI wieku są w tym kraju zrobić coś na prawdę mądrego, pożytecznego i profesjonalnego. Serdeczne pozdrowienia od studenta I roku polonistyki! Zapraszam do siebie http://www.wch.blox.pl (stronka ląduje w zakładce ulubione, rewanż mile widziany 😉 )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *