Kategorie
o tym i owym

Blog Day 2008

Dziś, z okazji 31.08 (który w zapisie graficznym wygląda jak wyraz “blog”) przypada dzień blogera. Akcja polega na tym, żeby każdy bloger polecił innym 5 blogów, które są jego zdaniem wartościowe, które czyta regularnie. Zatem postanowiłam nie być gorsza. Przedstawiam pięć pozycji, które warte są obejrzenia.

1. WPNinja – “Wordpress to moje kungfu”. I bez powątpiewań – to prawda. Idealny blog dla każdego wordpressowicza, zarówno dopiero raczkującego jak i zaawansowanego. Sama dowiedziałam się z niego wielu cennych wskazówek, między innymi jak wypozycjonować blog.

2. Zarabianie na blogu –  Blog, od którego zaczynałam swoją “blogową karierę”. Krzysztof Lis pokazuje w nim w jaki sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym, zarobić parę groszy. Bardzo podobał mi się artykuł “bloguję dla pieniędzy, ale..”.

3. Polski blogger –  tutaj dowiaduję się o wszelkich blogowych nowościach i ogólnie nowinkach ze świata techniki, ponadto nie jest ubogi we własne refleksje. Większość jego artykułów przypadła mi do gustu, między innymi “jak promować bloga” oraz “kodeks blogerów”. Można u niego pobrać spolszczone skórki do wordpressa.

4. Blog Adama Klimowskiego –  Kolega pisze o wielu interesujących sprawach, na wiele ciekawych tematów. Nie stroni również od opisywania nowości technicznych oraz porad. Jego blog posiada bazę ponad 100 szablonów WordPress przetłumaczonych na język polski.

5. Lexy?s SEO Blog – kobiece spojerzenie na pozycjonowanie. Czytam regularnie. Można znaleźć odpowiedź na wiele nurtujących pytań dotyczących pozycjonowania, na przykład poznać stanowisko google w sprawie SEO.

Na koniec dodam,  że nie było mi łatwo podjąć decyzję wybierając tylko pięć blogów, ponieważ regularnie czytam wiele więcej. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś o nich napiszę.

Autor: Magda

Skończyła filologię polską już jakiś czas temu, a mimo to wciąż doganiają ją dylematy i zagwozdki językowe. Blog ten prowadzi po to, aby poprawić chociaż drobny odsetek błędów...

3 odpowiedzi na “Blog Day 2008”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *