Kategorie
o tym i owym

Parę pytań do czytelników

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Chciałam się Was poradzić, zatem zrobię to bezpośrednio, od punktów.

1. Czy warto zmieniać domenę z filolozka.brood.pl na jakąś samodzielną? Na przykład korzystając z przekierowania 301, czy może nie ma to sensu?

2. Czy warto mieć profil na GOLDENLINE? Jeśli tak, to czy warto tam wypełniać każde najdrobniejsze pole, a także zbierać znajomych z różnych branż? Jeśli tak, ogłaszam oficjalnie – dodajmy się (mam oczywiście na myśli osoby, które uważają, że mamy wystarczający kontakt, aby mieć tam siebie w znajomych).

3.  Czy na blogu takim, jak ten, wypada dodać zakładkę “CV” i takowe tam zamieścić? pytam, ponieważ z powodu kończenia studiów szukam pracy, a jak to kiedyś ktoś mądry napisał, blog jest idealnym przedłużeniem CV i LM.

4.  Ostatnio zmieniłam kilka elementów na tym blogu (w tym miejscu chciałam podziękować Krzyśkowi Safjanowskiemu za dodanie mi jednego paska bocznego). Tu pojawia się pytanie – co jeszcze zmienić? coś dodać, coś ująć?

5. Czy ktoś orientuje się dlaczego nie działa mi na tym blogu standardowa “chmurka tagów”? gdy dodaję ją jako widżet, nie wyświetla się.

Takie oto pytania me i prośby o rady spowodowane tym, że przecież blog jest jednym z elementów Web 2.0, który to nie istniałby bez współtworzenia czytelników.

Pozdrawiam poświątecznie! 🙂

Autor: Magda

Skończyła filologię polską już jakiś czas temu, a mimo to wciąż doganiają ją dylematy i zagwozdki językowe. Blog ten prowadzi po to, aby poprawić chociaż drobny odsetek błędów...

23 odpowiedzi na “Parę pytań do czytelników”

No to po kolei:
1. Uważam, że masz dobry adres – nie ma sensu go zmieniać
2. Wdg mnie Goldenline to serwis służący zwykłemu “lansowaniu się” przez “niby specjalistów”.
3. Nie wierzę, żeby to miało czemuś służyć. Nie wydaje mi się, żeby ktoś po przeczytaniu CV na blogu zaproponował autorowi pracę.
4. Mam wrażenie, że owe zmiany (choć na lepsze) nie są jeszcze zakończone (trzeba poszerzyć nagłówek i stopkę).
5. Może jest jakoś zablokowana w plikach szablonu…

Pozdrawiam! 🙂

1. domena jest świetna 🙂 (może wiecej reklamy)
2. Goldenline to ciekawy i sprawdzony serwis. GL to także jedno z wielu źródeł informacji o potencjalnym pracodawcy bądź pracowniku (itp). więc warto pokusić się o założenie profilu
3. Warto mieć CV, ale pełną wersję powinno się wysyłać via mail.
4. Zmiany bardzo na + 🙂
5. J/W

1. Filolozka.pl jest zajęta, więc musisz wybrać coś innego 🙂
2. Tak, tak i tak.
3. Do internetowego CV lepiej nadaje się GoldenLine.
4. Ustaw sobie w kanale RSS całość wpisów zamiast ich fragmentów.
5. Z tej odległości ciężko ocenić 🙂

1: dla mnie to bez różnicy 😉
2: profil w GoldenLine/Profeo – obowiązkowo. Teraz praktycznie każdy pracodawca Googla po personaliach i chyba warto znaleźć się z własną wizytówką wyżej niż inne komentarze (strony GL/P są dość wysoko w wynikach). I stricte lansowanie się można wsadzić między drzwi a futrynę. 😛
3: no pewnie, że tak – zwłaszcza w przypadku bloga poświęconego pracy zawodowej. ~mrtom – nie wiesz, nie wypowiadaj się; mam zupełnie inne doświadczenia.
4: czytam głównie przez RSS, to mi to bez różnicy w sumie 😉

@Tomku, jak to? coś nie tak z wyświetlaniem blogu? u mnie dobrze wygląda na operze, ff i ie. Może odśwież pliki cookie dla tego blogu 🙂
@ad 5, a jak to w takim razie odblokować? czy ktoś z Was się orientuje?
@bobiko, bardzo dziękuję za Twoją wypowiedź 🙂 a co do reklamy, to nie mam pojęcia w jaki jeszcze sposób i w jakich miejscach można reklamować blog o takiej tematyce.
@Adam, a powiedz mi proszę, tak obiektywnie, co może zmienić wyświetlanie całych wpisów w RSS, wiem, że się na tym znasz, więc udzielisz mi profesjonalnej odpowiedzi 🙂
@eRIZ, dzięki ślicznie za opinię:)

Wyświetlanie całych wpisów może zmienić to, że nie trzeba będzie zaglądać na stronę, tylko czytać całość w czytniku. IMO to duży plus, bo mój czytnik jest wygodniejszy, niż Twoja strona (no offence), chociażby ze względu na czcionkę i jej kolor. Nie rozprasza mnie tam również cała masa innych elementów strony, które są mi niepotrzebne.

Co do pytań: Nie, Nie, Tak, j/w, nie wiem.

@Macieju, non taken 🙂 w takim razie muszę się poważnie zastanowić na wyświetlaniem całych wpisów w kanale RSS.

@Dzięki, znalazłam na stronie wordpressa. W stopce, po prawej, te trzy kwadraciki prowadzą do strony “producenta” 🙂

1. Własna domena to niezależnośc.. zawsze jeśli blog zostanie przeniesiony, to wraz z ową domeną, a co za tym idzie problemu nie stwarza. Problem raczej w przekirowaniu, ponieważ nie sądzę byś mogła odrobić obecną indeksację. Próbowałem zrobić tak kiedyś i wszystko było ok dopóki szło przekierowanie permanentne na nową domenę. Po odłączeniu nowa domena poleciała bardzo szybko w dół.

2. Goldenline raczej nie jest portalem żeby sobie znajomych dodawać. Wielu moich znajomych ma dzięki temu większy wachlarz ofert pracy, choć wciąż uważamy iż o wiele lepszy jest w tym przypadku FB.

3. Uważam iż nie ma sensu trzymać na blogu takich rzeczy. Nawet jeśli jest odzwierciedleniem umiejętności, to jednak tylko blog.

@Hirvi, ale domena brood.pl jest moja, więc jest to dalej niezależność.

Dzięki za pozostałe rady 🙂

Czy zadziałała opcja wyświetlania całych wpisów w kanale RSS?
Miałam to po prostu zahaczyć w ustawieniach wyświetlania?
🙂

@Magdalena: No to nie wiem 😉 na pewno google Ad. a potem może mniej inwazyjne reklamy np. Adtaily.com czy też blogvertising. 😉 Albo banner o! 😉

Co do pomysłu Eriza, to bardzo jestem za. i tam też reklamę możesz umieścić 😛 .

Magda,
a co tak Ciebie wzięło na ekshibicjonizm goldenowy :)a…
pozostałe “problemy” zostaw bez zmian 😉

@Marcinie, ale w jakim sensie? że najczęstszym błędem blogerów jest niejustowanie tekstów? ja sama swoich nie justuję… aż wstyd.
@Krzysztofie, nie wiem, chyba chęć poszerzenia swojego CV 🙂

2. Nie jest tajemnicą, że przyszli pracodawcy sprawdzają, kim jest ich potencjalny pracownik, więc warto zadbać o własną prezentację w sieci:). Może to być też dobry sposób na promocję bloga.
3. Zamiast zakładki CV można zrobić guzik przenoszący do konta na GL właśnie.
4. Ogólnie szablon bloga mi się podoba – jest przejrzysty. Pokombinowałabym tyko z logo, żeby było bardziej widoczne:).

Na pierwszym i ostatnim się nie znam, więc głosu nie zabieram:).

1. Myślę że nie ma po co.
2. Patrz pierwszy komentarz 😉 Chociaż posiadanie tam profilu nie zaszkodzi, więc patrz też ostatni komentarz (justynides).
3. Też zgadzam się z ostatnim komentarzem.
4. Nie wiem, dla mnie jest w porządku..
5. Nie wiem.

Co do reklamy, umieszczę wkrótce link do Twojej strony na mojej (jeżeli masz coś przeciwko – napisz). To żadna reklama, ale może jedna osoba w miesiącu się pojawi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *